Bulunduğunuz Yer: Anasayfa » Tavsiye » Stream Transport
Tavsiye

Stream Transport

Bir çok video indirme programını denemiş olmanıza rağmen sitede ki videoyu indiremiyor musunuz? Sinirleriniz mi gerildi? O halde sorunu çözmede sizlere küçük bir tavsiye vereyim. Küçük bir program ile videoları indirmeniz mümkün… 

Stream Transport adlı program, flash ve farklı formatta ki videoları indirmenize olanak sağlıyor. Diğer video indirme programlarından farklı olarak; Macromedia‘nın, internet üzerinden; Flash player ve sunucu arasında ses, görüntü ve veri akışını gerçekleştirmek için geliştirilen,  özel protokollerden  “RTMP, RTMPT, RTMPE, RTMPTE vb.” video indirmenize olanak sağlıyor. Yani, diğer programların çalışmamasında ki sebep, protokollerdir. Protokol, server “sunucu” ve client “kullanıcı” arasında bilgilerin nasıl aktarılacağına dair kurallar ve yöntemleri düzenleyen bir sistemdir. Bildiğiniz üzere standart protokol HTTP’ dir. Bu HTTP protokolünden, bir çok program ile videoları rahatlıkla indirebiliyorsunuz. Ancak özel protokollerden videoyu indirmek biraz zahmetlidir. Stream Transport ise bu sorunu çözmede gayet başarılı. Programın içerisinde bulundurduğu web tarayıcısı ile kullanımı kolay bir şekilde yapılandırılmıştır. Program ücretsiz olup, dili ingilizcedir.

Program adresi, Stream Transport

Kullanımı hakkında küçük bir görsel hazırladım. İndirme işlemi tamamlandıktan sonra Locate butonuna tıklayıp, indirilen videonun bulunduğu dizini sizlere açar. Umarım istifade edersiniz. İyi çalışmalar dilerim.

stream transport programi